Ćwiczenia mięśni kegla

Coraz więcej pań, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne trudności z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to problemy z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

Pelvix Concept – kulki do treningu

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z pań decydowała się mówić o swoich kłopotach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W dzisiejszych czasach niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha oraz trudności ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego obszerny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć niesłychanie prędko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym przyzwoiciej, ponieważ ćwiczenia przynoszą wtedy poprawniejsze wyniki. Podczas fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w odpowiedni sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle istotną kwestią są też treningi oddechowe, które wypada później jak w większości wypadków powtarzać. Ponadto, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w głównej mierze kobietom, jakie miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie ekspresowo zezwala ona powrócić do normy i czuć się porządnie. Sporo pacjentek twierdzi, że to naturalnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie dokuczliwości bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *